Botanium - samozavlažovací kvetináč

Kód: 61/WHI 61/ASH 61/LAU Zvoľte variant
Značka: Botanium
€69
Skladom Na centrálnom sklade Skladom Zvoľte variant
Variant

Samozavlažovací hydroponický kvetináč Botanium je minimalisticky navrhnutý samozavlažovací kvetináč, ktorý vám umožňí pestovať bylinky a zeleninu pomocou technológie, ktorá na pestovanie rastlín nepotrebuje pôdu. Zasaďte semienko, zapojte Botanium a o svoju rastlinku sa nemusíte starať, pretože samozavlažovací kvetináč Botanium sa o rastlinu postará za vás.

Detailné informácie

Dizajn vhodný do každej domácnosti
Dizajnové produkty
Vhodné do každej miestnosti
Cez 3000 výdajných miest
Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku
Pri objednávke na 70€ doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Na všetky objednávky nad 70€
Tovar skladom Vám doručíme do 48 hodín
Tovar skladom
Vám doručíme do 48 hodín

Podrobný popis

Žiadna hlina

Samozavlažovací kvetináč Botanium na svoje fungovanie nepotrebuje žiadnu hlinu. Namiesto toho budú vaše rastliny rásť v špeciálnom pestovateľskom médiu (súčasť balenia). A to má mnoho výhod: žiadny neporiadok, žiadny hmyz alebo chrobáky, ktoré by mohli zamoriť vašu rastlinu, a čo je najlepšie, je opakovane použiteľný. A čo je najlepšie môžete si zasadiť, čo len budete chcieť od byliniek cez paradajky až po orchidey.

hydro

Vstavaná nádobka na vodu

Spodná časť samozavlažovacieho kvetináča Botanium obsahuje vodu a živný roztok. Keď zapojíte dodaný USB kábel do elektriny, voda sa načerpá z tejto nádobky a dodá potrebné živiny vašim rastlinám. Voda sa potom prefiltruje cez pestovateľské médium, časť spotrebuje vaša rastlina a zvyšok sa vráti do nádrže. To znamená, že Botanium môže polievať celé týždne, kým bude potrebovať doplnenie. 

9.1

Automatické zavlažovanie

Nastavený na pevný 3-hodinový plán zavlažovania, Botanium začne polievať hneď, ako bude mať prúd. Netreba sa báť preliatia alebo podmáčania. Čerpadlo je tiché a je počuť len stekanie, keď sa voda odčerpáva z hornej časti. To umožňuje skvelé možnosti umiestnenia v každej miestnosti.

botanium animation

Hydroponická technológia

Botanium je samozavlažovací hydroponický systém s uzavretou slučkou živín. Hydropónia je starodávna osvedčená technika na produkciu vysoko výnosných rýchlo rastúcich rastlín a zeleniny.Pestujte čokoľvek od semienka až po dospelú rastlinu. Botanium má celý rad predbalených semien, vrátane rastlín chilli, cherry paradajok a radu bylín. V Botaniu je tiež možné zasadiť akékoľvek semeno. Nebojte sa experimentovať s rastlinami. Botanium je skvelý aj pre orchidey!

Škandinávsky dizajn

Hydroponické systémy sú často veľké, a preto nie sú vhodné do domácnosti. Botanium samozavlažovací kvetináč má minimalistický škandinávsky dizajn, ktorý sa hodí do každej miestnosti. Samozavlažovací kvetináč Botanium zabezpečí, že už nikdy svoju rastlinu nezabijete. A to nie sú iba reči samozavlažovací kvetináč Botanium sa stal víťazom The Good Design Award v Japonsku za rok 2021 (https://www.g-mark.org/award/describe/51683?locale=en).

habanero_lemon_kitchen

 

Najčastejšie kladené otázky

ČO SA NACHÁDZA V BALENÍ?

V balení nájdete: Botanium - samozavlažovací kvetináč, médium na pestovanie, živiny pre rastliny, napájací kábel a manuál.

POTREBUJEM OSVETLENIE PRE RASTLINY?

Nie úplne postačí denné svetlo. 

ČO JE MÉDIUM NA PESTOVANIE?

Pestovateľské médium je vyrobené z ľahkého expandovateľného ílového kameniva, tiež medzinárodne známeho ako LECA (Light Expanded Clay Aggregate). Je to porézne médium, ktoré zadržiava vzduch aj vlhkosť, čo z neho robí skvelé médium pre rast koreňov.

ČO MÔŽEM PESTOVAŤ V BOTANIUM?

V Botanium môžete pestovať rôzne druhy šalátov a byliniek (Bazalka, Oregano, Špenát, Pažítka, Koriander, Tymián a mnoho ďalších) a rôzne druhy zeleniny (Čili papričky, Cherry paradajky, Jahody a ďalšie). Je to na Vás, čo sa rozhodnete posadiť do Botanium.

AKO DLHO VYDRŽIA ŽIVINY A KDE SI ICH MÔŽEM DOKÚPIŤ?

Živiny, ktoré sú súčasťou balenia Vám vydržia 5-6 mesiacov. Ak živiny pre Botanium spotrebujete, môžete si ich kúpiť u nás v obchode alebo ak preferujete záhradníctva tak sa v nich opýtajte na hydroponické hnojivo.

KOĽKO ELEKTRICKEJ ENERGIE BOTANIUM SPOTREBUJE?

Iba 5 milliwatow (mW) v priemere počas bežného dňa. Keďže čerpadlo je riadené časovačom a je aktívne iba niekoľko minút, spotrebuje veľmi málo energie.

JE MOŽNÉ V BOTANIUM POUŽIŤ KLASIKÚ PÔDU?

Nie, Botanium s klasickým substrátom nebude fungovať. Systém hydropónie spočíva v tom, že prebytočná voda sa vracia naspäť do nádoby. Klasický substrát by to nedovolil a nakoniec by korienky udusil.

AKÁ JE ŽIVOTNOSŤ MÉDIA NA PESTOVANIE?

Pestovateľské médium vydrží v podstate navždy! Ak ale po pestovaní chcete použiť nové semienka, odporúča sa zaobstarať si nové médium, pretože korene sa budú v použitom médiu zamotávať. Nové pestovateľské médium si môžete kúpiť u nás v obchode.

MÔŽE BYŤ RASTLINA PESTOVANÁ V BOTANIUM PRESADENÁ?

Áno, jednoducho rastlinu vytiahnete z pestovateľskej nádoby a presadíte.

 

Obsah balenia
Botanium
Médium na pestovanie
Živiny pre rastliny
Napájací kábel
Manuál

Rozmery produktu
32,5 cm x 14,7 cm x 14,7 cm

Váha
1100 g

Kapacita
1000 ml

Materiál
ABS plast